Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polska pomoc dla sierot z Ukrainy

Polska pomoc dla sierot z Ukrainy

Rodzina Jacyniak, mająca polskie pochodzenie, mieszkającą niedaleko Żółkwi kilka lat temu doznała biedy – jeden za drugim zmarli rodzice, pozostawiając siedmioro dzieci bez opieko. Wówczas tylko jedno z nich miało już 18 lat.

O trudnej sytuacji życiowej tej rodziny dowiedziała się wicemarszałek Senatu Maria Koc.

„Już wiecie dlaczego Łochów? Bo tu Człowiek o wielkim sercu, Pan Władysław Grochowski, Prezes Grupy Arche podarował Rodzeństwu Jacyniak mieszkanie! Kiedy dwa lata temu trafiłam do Jacyniaków, było to dwa tygodnie po śmierci Mamy. W domu panowała straszna rozpacz. Wtedy mogliśmy tylko pomarzyć o sprowadzeniu dzieci do Polski. Jednak podjęliśmy próbę znalezienia im domu w Polsce. I pamiętam któregoś dnia telefon od Pana Władysława Grochowskiego. ”Pomogę tej Rodzinie”. I to się dzieje! W mieszkaniu właśnie kończy się remont. Będzie w pełni wyposażone. Teraz możemy już planować przeprowadzkę i załatwianie wszelkich formalności. Panie Prezesie, z całego serca dziękuję!” – na swojej stronie facebooku napisała wicemarszałek Senatu Pani Maria Koc.

A pod koniec sierpnia na stronie facebooku Pani Maria Koc ukazała się następna informacja: „Wczoraj w Łochowie odbyło się oficjalne powitanie Rodzeństwa Jacyniak. Dzieci przyjechały do Polski z Ukrainy. Są Polakami. Nie mają Rodziców. W Łochowie mają nowy dom i serdecznych ludzi, którzy pomogą im wejść w dorosłe życie i w przyszłości się usamodzielnić! Dziękuję Państwu Lenie i Władysławowi Grochowskim, właścicielom Firmy Arche za przekazane Rodzinie Jacyniak mieszkanie, dziękuję Fundacji Leny Grochowskiej, dziękuję Burmistrzowi Łochowa Panu Robertowi Gołaszewskiemu, dziękuję Michałowi Piotrowskiemu, Annie Kaszubie, Małgorzacie Łotarskiej! Z całego serca dziękuję!”.

Rodzeństwa Jacyniak mają teraz dom powierzchnią ponad 100 m2, dwójko starszych dzieci będą pracować, a młodsi – będą chodzić do miejscowej szkoły.

To jest cudownie, że są ludzie, którzy mogą pomóc w trudnej sytuacji życiowej, m.in., w której okazała się ta rodzina.

Walentyna Jusupowa, za: www.yavp.pl, fot.: FB, 3 września 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code