Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » “Polska Pomoc” dla osób, które musiały zmienić miejsce zamieszkania przez wojnę na wschodzie

“Polska Pomoc” dla osób, które musiały zmienić miejsce zamieszkania przez wojnę na wschodzie

Zakończyła się drugą edycję projektu realizowanego ze środków polskiej pomocy „Nie jesteśmy obojętni – 2. Poprawa dostępu do wsparcia psychologicznego dla osób wewnętrznie przemieszczonych drogą polepszenia jakości usług i podniesienia kwalifikacji personelu w ośrodkach dla osób wewnętrznie przemieszczonych w centralnych obwodach Ukrainy”

Celem projektu było wzmocnienie integracji osób wewnętrznie przemieszczonych w ramach przyjmujących ich społeczności, wprowadzenie nowych metod psychologicznej rehabilitacji w oparciu o istniejące centra społeczno – psychologicznej rehabilitacji w Borodiance, Iwankowie, Korosteniu i Bojarce oraz poprawa jakości i warunków pracy w ośrodkach dzięki drobnym remontom.

W roku 2018 projekt koncentrował się na pracy z osobami starszym oraz dziećmi. Regularne zajęcia nie tylko pozwoliły poprawić rezultaty dzieci w szkole, ale również pokonać stres, strach, niepewność oraz zintegrować się i znaleźć przyjaciół. Dzięki udanej realizacji projektu udało się przyciągnąć do udziału w nim 700 osób. Wśród nich także przedstawicieli przyjmujących społeczności – pracowników służb socjalnych, psychologów, nauczycieli, liderów społeczności oraz wolontariuszy, którzy w swojej codziennej działalności dotykają problemów wewnętrznie przemieszczonych osób.

Słowo Polskie na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, 8 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code