Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Polska zainicjuje powstanie na Ukrainie sieci punktów przyjmowania wizowych wniosków

Polska zainicjuje powstanie na Ukrainie sieci punktów przyjmowania wizowych wniosków

Zdjęcie pobrane z tour.board.com.uaO tym na konferencji prasowej w polskiej ambasadzie w Kijowie ogłosił  kierownik wydziału konsularnego Rafał WOLSKI.

« Polska już otworzyła siedem urzędów konsularnych w Ukrainie, żeby którykolwiek obywatel Ukrainy miał dostęp do polskiego konsulatu, który znajduje się niedaleko od niego. I dlatego, żeby jeszcze powiększyć sieć punktów dostępu do polskich wiz, Polski MSZ postanowił otworzyć w tym i na początku przyszłego roku sieć punktów przyjmowania wizowych wniosków. Tym będzie zajmować się znana w Ukrainie i świecie firma ze świadczenia takich usług « VFS Global », – dodał.

R. WOLSKI podkreślił, że opłata za usługi danej firmy w Ukrainie będzie najniższą ze wszystkich krajów, korzystających z podobnych usług i będzie stanowiła 19,5 euro.

Pierwszy taki punkt przyjmowania wizowych wniosków planuje się otworzyć w środku listopada w Iwano-Frankowsku.

Także WOLSKI udzielił dziennikarzom danych statystycznych o otrzymywaniu ukraiński obywatelami wiz w polskich urzędach konsularnych na Ukrainie w ciągu ostatnich lat. Tak, w 2009 roku przez polskie urzędy konsularne obywatelom Ukrainy zostało wydane 438 tys. 997 wiz, w 2010 roku – 452 tys. 878 wiz, za pierwsze osiem miesięcy 2011 roku – 381, 7 tys. wiz. Według słów kierownika wydziału, jeżeli ta tendencja zachowa się, to na koniec 2011 roku cyfra zwiększy się do 580 tys. wiz. Przy tym ilość odmów w wydawaniu wiz, w porównaniu z urzędami konsularnymi innych krajów, tradycyjnie jest niska – tylko 2,6-2,7 %.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code