Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polska nie stoi obok – podaje rękę Ukrainie!

Polska nie stoi obok – podaje rękę Ukrainie!

24 lutego dla Ukrainy nastąpiła nowa rzeczywistość dla całej Ukrainy, Europy i całego świata. Dzień, kiedy sąsiedni kraj rosja zmienił tryb życia, spokój, świadomość oraz wielu ludziom w Ukrainie odebrał życie i robi to nadal!

Wielu Ukraińców przyjęło dla siebie różne, niemniej trudne decyzję – pozostać w swoich miastach; zapisać się do obrony terytorialnej w sowim mieście czy wsi; pójść do wojska; wyjechać do innych, bardziej bezpiecznych obwodów Ukrainy; wyjechać z kraju itd. I każda podjęta decyzja, chyba jest prawidłowa. Głównie, aby niezależnie od podjętej decyzji, pozostać w modlitwie za nasz kraj, znaleźć możliwości pomocy dla Ukrainy w różny sposób!

Jak i wiele różnych organizacji w Ukrainie i poza jej granicami, osób prywatnych, nasza organizacja, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, dołączyła się do poszukiwania możliwości pomocy, m.in. poszukiwania darczyńców, którzy mogą i chcą pomóc Ukrainie.

W ciągu miesiąca marca poznaliśmy dużo osób w Polsce, którzy mają wielkie serce, łzy w oczach i ciągle przekazują szczerze słowa wdzięczności naszym żołnierzom i całej Ukrainie, którzy tak dzielnie walczą, trzymają się, bronią nie tylko terytorium Ukrainy.

W ciągu pierwszego miesiąca wiosny, do zbiórki pomocy humanitarnej dołączyli się Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej, Fundacja Polska360, Fundacja Grupy PKP, Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, Legionowskie WOPR, mieszkańcy i urzędy z Ząbek, Powiatu Wołomińskiego, Halinowa, Okuniewa, Otrębusów, Legionowa.

Pomoc w postaci art. spożywczych i środków higienicznych przekazano do parafii św. Jana z Dukli w Żytomierzu oraz Żytomierskiej Rady Miejskiej, gdzie dalej trafiała do dzieci i osób starszych, Polaków, którzy są pod opieką parafii czy Rady Miejskiej w Żytomierzu. Pomoc, przekazano dla osób bardziej potrzebujących, przesiedleńcom, którzy są pod opieką rady Miejskiej w Żytomierzu oraz również przekazano obwodom, które najbardziej ucierpiały w skutek wojny rosyjsko-ukraińskiej, m.in. Czernihowski, Charkowski.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni Fundacji „Wolność i Demokracja” za pokrycie kosztów wyjazdu do Polski Polaków z Berdyczowa, Żytomierza, Nowogrodu-Wołyńskiego.

Dziękujemy firmie Genomed, za stały zakup niezbędnych leków dla szpitali w Żytomierzu.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie, dobre serce i rozumienie tego, że tylko Razem pokonany wroga, i odzyskany pokój i spokój!

Niech Pan Bóg trzyma pod swoją opieką cały nasz kraj, chroni każdego kto stoi na jej obronie!

Walentyna Jusupowa, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 3 kwietnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *