Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Polska liczy na to, że za odbudowę Ukrainy zapłaci Rosja

Polska liczy na to, że za odbudowę Ukrainy zapłaci Rosja

Fot. https://www.urc2022.com/

5 lipca w szwajcarskim Lugano zakończyła się międzynarodowa konferencja poświęcona odbudowie Ukrainy.

Udział w konferencji wzięła także liczna polska delegacja, która podczas spotkania zachęcała międzynarodowe instytucje finansowe do intensyfikacji wsparcia finansowego Ukrainy.

Do planowanej odbudowy Ukrainy odniósł się m.in. wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz. Na antenie Polskiego Radia mówił, że Polska będzie odgrywała bardzo istotną rolę w procesie odbudowy Ukrainy.

– To Rosja odpowiada za inwazję, to ona odpowiada za zniszczenia i powinna przede wszystkim zapłacić za odbudowę Ukrainy. Nie może być tak, że podatnik polski, brytyjski, czy amerykański będzie za to płacił. Polski przedsiębiorca powinien mieć szansę skorzystania z tej odbudowy, ale za środki, które zostaną skonfiskowane Rosjanom – podkreślił Przydacz.

Zdaniem wiceszefa MSZ Polska może pomóc Ukrainie w odbudowie infrastruktury oraz reformach administracji: – Sfer inwestycyjnych z perspektywy polskiej jest bardzo dużo.

Podczas dyskusji o przydzieleniu konkretnych regionów ustalono, że Polska będzie się koncentrować na obwodzie charkowskim.

Słowo Polskie za: PR, dorzeczy.pl, 7 lipca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code