Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Polska inspiruje Ukrainę na walkę z agresorem – Poroszenko

Polska inspiruje Ukrainę na walkę z agresorem – Poroszenko

Źródło - nbnews.com.ua

– Stałe poparcie Polski dla eurointegracyjnych dążeń Ukrainy dodaje nam sił w walce z zewnętrznym agresorem oraz realizacji reform wewnętrznych – powiedział ukraiński prezydent w swym witaniu, skierowanym do Bronisława Komorowskiego z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Poroszenko dodał, że Ukraina szczerze cieszy się z sukcesów państwa polskiego, które dzięki jedności narodu, niezłomności ducha oraz wzmożonym wysiłkom wszystkich obywatel, mogło przejść trudną drogę transformacji i stać się nowoczesnym demokratycznym państwem europejskim. Stosunki polsko-ukraińskie według ukraińskiego prezydenta będą nadal rozwijały się w duchu strategicznego partnerstwa, bazując się na wzajemnym zaufaniu i szacunku.

Dzień wcześniej znaczną część swojego wystąpienia z okazji Narodowego Święta Niepodległości Komorowski poświęcił sprawom ukraińskim. Jednoznacznie określił konflikt na wschodzie agresją i wyraził nadzieję, że Ukraina zdoła przetrwać ten trudny okres.

Słowo Polskie, 11.11.14 r.

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code