Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Polska dodatkowo udzieliła ukraińskim przewoźnikom 5000 zezwoleń na wjazd

Polska dodatkowo udzieliła ukraińskim przewoźnikom 5000 zezwoleń na wjazd

Fot. gordonua.com

W wyniku spotkania ministrów infrastruktury Ukrainy i Polski, które odbyło się 28 października 2019 r. we Lwowie, ukraińscy przewoźnicy dodatkowo otrzymają 5 tysięcy polskich zezwoleń – informuje serwis prasowy ukraińskiego Ministerstwa Infrastruktury.

Spotkanie ministrów infrastruktury Władysława Кrykłyja i Andrzeja Аdamczyka stało się kontynuacją dialogu, który rozpoczął się pod koniec października br.

Głównym pytaniem spotkania była kwestia ustalenia przydziału uprawnień na realizację międzynarodowego transportu towarowego z RP dla ukraińskich przewoźników. Minister infrastruktury Ukrainy podkreślił, że oczekiwania   strony ukraińskiej pozostają bez zmian –  liczy ona na nie mniej niż 200 tysięcy zezwoleń do końca roku.

Jednak na rok 2020 przydział uprawnień dla Ukrainy jest na razie ustalony na poziomie 2019 roku, czyli 160 000. Według Władysława Кrykłyja strona ukraińska będzie nadal nalegała na zwiększeniu go do poziomu 200 000.

Lidia Baranowska, 4 grudnia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code