Jesteś tutaj: Home » Inne » Polska Agencja Inwestycji I Handlu uruchomiła specjalny program dla firm, które chcą współpracować z Ukrainą

Polska Agencja Inwestycji I Handlu uruchomiła specjalny program dla firm, które chcą współpracować z Ukrainą

Jedna z największych polskich inwestycji na Ukrainie – fabryka Cersanit na Wołyniu. Fot. Wikimapia

Trwa nabór firm z Polski, które chcą wznowić eksport na Ukrainę i uczestniczyć w jej odbudowie. Taką informację podał minister rozwoju i technologii Waldemar Buda, odnosząc się do programu, który uruchamia ministerstwo wspólnie z PAIH.

Jak mówił, ważne jest, by przedsiębiorcy, którzy „stracili relacje eksportowe wz. z wojną na Ukrainie, oraz ci, którzy chcieliby uczestniczyć w odbudowie Ukrainy byli na to przygotowani, w momencie, gdy będzie to już możliwe”. Wskazał na firmy z branży m.in. budowlanej, spożywczej, chemicznej, infrastrukturalnej.

Szczegółowy formularz programu jest dostępny na stronie: http://odbudowaukrainy.paih.gov.pl.

Według szacunków odbudowa Ukrainy pochłonie ok. 500-600 mld dol. „Polscy przedsiębiorcy powinni również w tym uczestniczyć. Nasze relacje jako krajów, społeczeństw są doskonałe, to będzie dobrą bazą, by współpracować również na niwie gospodarczej” – wskazał Buda.

Minister uważa, że największe zainteresowanie inwestycjami na Ukrainie może być ze strony Polski I USA a kraj nad Wisłą może stać się “bazą wypadową” dla amerykańskich firm planujących inwestycje na Ukrainie.

Słowo Polskie za: pap, bankier.pl, 15 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code