Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polscy zapaśnicy na Podolu

Polscy zapaśnicy na Podolu

Współpraca młodych sportowców z Polski oraz Ukrainy trwa od kilku lat. Jednym z większych wspólnych przedsięwzięć były międzynarodowe zawody zapaśnicze kadetek i kadetów w stylu wolnym, które odbyły się w Chmielnickim Obwodowym Centrum Wychowania Fizycznego

W zawodach tych uczestniczyła również kadra polska – zawodnicy z Rzeszowa, Kraśnika i Koszalina. Zawody odbyły się na wysokim poziomie a na najwyższym podium stanęli także również Polacy.

Wśród kadetek pierwsze miejsca zajęły Wołczańska Aleksandra i Kośla Beata a wśród kadetów zwyciężyli Patryk Ołenczyn i Grzybowski Łukasz.

Podczas turnieju trenerom i zawodnikom wręczono jubileuszowe odznaki 90-lecia Polskiego Związku Zapaśniczego. Wśród wyróżnionych znalazła się m.in. medalistka Igrzysk Olimpijskich złota z Aten i brązowa z Pekinu Pani Iryna Merleni, wicemistrzyni świata kadetek posiadająca również Katrę Polaka Hanna Uroda, trenerzy – Sergiej Basistyj i Jurij Diaczok oraz  Wiktor Barbaluk, weteran sportu wojewódzkiego.

Kolejny udział polskich zapaśników na chmielnickich matach był możliwy dzięki współpracy Centrum Wychowania Fizycznego z Towarzystwem Edukacji Sportowej OLIMPIK oraz jego prezesem Kazimierzem Polecem.

Red., bwp

Zdjęcia z zawodów w Chmielnickim

{morfeo 508}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code