Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Polscy rycerze na Rycerskich Mistrzostwach Świata na Ukrainie

Polscy rycerze na Rycerskich Mistrzostwach Świata na Ukrainie

W dniach 16-19 maja 2019 roku setki mężczyzn i kobiet z 29 krajów z całego świata przybędą na Ukrainę, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Walk Rycerskich, organizowanych przez Federację IMCF (International Medieval Combat Federation) i jej partnerów: Park „Ruś Kijowska” oraz Ukraińską Federację Walk Średniowiecznych. Mistrzostwa odbędą się w Parku „Ruś Kijowska” pod Kijowem (Kopaczów).

W tym dynamicznie rozwijającym się sporcie zawodnicy walczą stalową bronią, odziani w stalowe średniowieczne zbroje. Walki są podzielone na różne kategorie: szermierka techniczna różnymi rodzajami broni; melee (starcia grupowe 5 na 5, 10 na 10 i 16 na 16), celem których jest powalenie drużyny przeciwnika na ziemię. Pod koniec każdego dnia publiczność będzie świadkiem wielkich masowych bitew rycerzy. Uderzenia podczas walk są realne i wykonywane z pełną prędkością, pełna mocą z użyciem stalowej broni. Jedynie niektóre techniki są zabronione, czyniąc ze sportowych walk rycerskich mieszankę MMA, rugby, futbolu amerykańskiego i szermierki – wszystko w wyjątkowej średniowiecznej atmosferze. Cytując Huberta Filipiaka, prezesa IMCF: tak epicko, jak tylko się da!

Walki średniowieczne to sport, oficjalnie zarejestrowany w Ministerstwie Młodzieży i Sportu Ukrainy. Stalowa broń i zbroje są dozwolone dla dorosłych zawodników, dzieci ćwiczą i walczą w średniowiecznym miękkim zestawie, co również będzie można zobaczyć podczas 4 dni Mistrzostw.

Będą to szóste Mistrzostwa Świata IMCF, pierwsze odbyły się w Castillo Belmonte (Hiszpania, 2014), kolejne w twierdzy Malbork (Polska, 2015), w Montemor-o-Vehlo (Portugalia, 2016), na zamku Spottrup (Dania, 2017), na zamku Scone (Szkocja, 2018). Każde z Mistrzostw przyciągnęło tysiące widzów oraz kamery międzynarodowych i lokalnych mediów.

Oficjalnym Partnerem polskiej reprezentacji (Rycerskiej Kadry Polski) podczas mistrzostw jest Instytut Polski w Kijowie.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania polskiemu rycerstwu podczas tego wydarzenia!

>> Program wydarzenia <<<

Słowo Polskie za: Instytut Polski w Kijowie, 11 maja 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code