Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Polscy dziennikarze pomagają kolegom z Ukrainy

Polscy dziennikarze pomagają kolegom z Ukrainy

Zdjęcie pobrano z http://volynpost.com/Stowarzyszenie polskich dziennikarzy skierowało do ministra spraw zagranicznych Polski Radosława Sikorskiego list z prośbą uprościć wydanie wiz pracowników ukraińskich mediów.
Polacy ocenili procedurę wydawania wiz jako „długotrwałą i zbyt kosztowną”, zaznaczywszy, że ona uniemożliwia wolny udział w politycznych, kulturalnych i społecznych wydarzeniach w Polsce, w związku z czym wyświetlenie tych wydarzeń na Ukrainie nie jest pełne i często spóźnione.
Polscy pracownicy mediów twierdzą, że aktywna współpraca pomiędzy polskimi a ukraińskimi mediami także pomaga integracji europejskiej Ukrainy.
Dziennikarze zaczęli aktywniej pomagać ukraińskim kolegom, po tym, jak w październiku br prezes Stowarzyszenia polskich dziennikarzy Krzysztof Skowroński oświadczył o zamiarze zwrócenia się do polskiego MSZ z prośbą w ogóle znieść wizy dla dziennikarzy z Ukrainy.

Ania Szłapak

 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code