Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Polscy dyplomaci najlepsi na Ukrainie

Polscy dyplomaci najlepsi na Ukrainie

Zdjęcie pobrano z dt.uaPrzedstawiciel Unii Europejskiej w Kijowie – Jan Tombiński został uznany za najlepszego zagranicznego dyplomatę na Ukrainie, na trzecim miejscu – też Polak, ambasador Henryk Litwin. Nagrody ufundował Kijowski Instytut Polityki Światowej.

Ukraiński eksperci dokonując wyboru, kierowali się następującymi kryteriami – gotowość do dialogu z urzędnikami i dziennikarzami, zdolność do rozwiązywania problemów i wpływ na życie polityczne państwa.

Jan Tombiński w wywiadzie dla „Polskiego Radia” powiedział, że traktuję nagrodę, nie tylko jak  wyłącznie swoje osiągnięcie, ale całej Unii Europejskiej.
– Ta nagroda jest dla mnie o tyle ważna, bo ona pokazuje na ile potrzebna jest dla Ukrainy łączność z Unią Europejską. To nagroda dla całej europejskiej idei, a nie tylko dla pojedynczego unijnego dyplomaty w Kijowie, – dodał Polak.

Przypomnimy, że ten rok powinien stać się przełomowym w stosunkach pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską. Obydwie strony mają nadzieję, że wkrótce zostanie podpisana umowa stowarzyszeniowa.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code