Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Polonijni bicykliści z Żytomierza uczestniczą w ogólnoukraińskim Dniu Rowerzysty

Polonijni bicykliści z Żytomierza uczestniczą w ogólnoukraińskim Dniu Rowerzysty

Proponujemy Państwu uwadze nieco spóźniony artykuł o Dniu Rowerzysty z udziałem polonijnego klubu „Wilcze Góry”. Najmocniej przepraszamy autorów za późną publikację.

W niedzielę 27 maja Żytomierz już po raz szósty dołączył się do ogólnoukraińskiej akcji „Dzień Rowerzysty”.
Wg informacji organizatorów w akcji uczestniczyło około 400 osób, dołączyli do niej i rowerzyści Polskiego Klubu Sportowo – Turystycznego „Wilcze góry”.
Po raz pierwszy w historii miasta, tak duża liczba cyklistów różnego wieku i na różnych rowerach zorganizowaną kolumną startowała z placu Sobornego i przejechała przez ul. Zwycięstwa – ul. Dąbrowskiego – ul. Szczorsa – ul. Kijowska – ul. Przydworcowa – ul. Kijowska – ul. Manuilskiego – ul. Dmytrowska – ul. Franki – ul. Berdyczowska do Placu Korolowa.

Podczas jazdy kolumna cyklistów wykrzykiwała hasło „Rowerzysty Dzień, Rowerzysty Dzień, od samochodów wolny dzień!”.
Na przodzie kolumny jechał samochód z nagłośnieniem, za którym jechała reszta barwnego korowodu  „uzbrojonego” w piszczałki oraz flagi. Impreza była zabezpieczana przez milicję, której należą się słowa podziękowania za sprawne poprowadzenie rowerzystów ulicami miasta.
Po przyjeździe, na Placu Korolowa odbyły się konkursy, m. in. widowiskowy bicycle drag racing i skoki na rowerach, na Wilczych Górach w okolicach wsi Zariczany odbyło się orientowanie na rowerach.
Rowerzyści z „Wilczych gór” zostali zadowoleni z akcji, ponieważ udało się im pięknie spędzić czas i znaleźć nowych zwolenników.

Zdjęcia oraz informację udostępniła Wiktoria Baladyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code