Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Polki pokonały Ukrainki z wynikiem 3:1 w 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarek 2021

Polki pokonały Ukrainki z wynikiem 3:1 w 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarek 2021

W ćwierćfinale turnieju biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Turcji.

Biało-Czerwone były faworytkami niedzielnego starcia, ale niespodziewanie okazało się, że Ukrainki wysoko zawiesiły poprzeczkę.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia Polek 5:2, ale gdy Ukrainki odrobiły starty doprowadzając do stanu 8:9, to nie oddały już prowadzenia do końca seta.

Losy meczu rozstrzygnęły się w czwartej partii. Ukrainki były w stanie dotrzymać kroku Polkom tylko do stanu 8:8. Reprezentantki Polski zdobyły dziewięć punktów, a Ukrainki zaledwie jeden.