Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » POLITECHNIKA OPOLSKA – DOBRY WYBÓR!

POLITECHNIKA OPOLSKA – DOBRY WYBÓR!

Marzec to gorąca pora dla młodzieży, kończącej szkoły średnie na Kresach Południowo-Wschodnich. Coraz więcej polskich uczelni zaprasza studentów z Ukrainy by zdecydowali się na podjęcie studiów właśnie u nich. W tym roku do listy takich uczelni dołączyła także Politechnika Opolska. Kadra dydaktyczna tej placówki oświatowej ma szczególny sentyment do Kresowiaków, bowiem dużo ojców oraz dziadków tych nauczycieli pochodzą spod Lwowa, Stanisławowa oraz innych kresowych miast i wiosek.

Na prośbę Piotra Kokorczaka, przedstawiciela Politechniki Opolskiej, zaczynamy publikować materiały informacyjne, poświęcone Opolu i uczelni. Mamy nadzieję, że będą one przydatne młodym Polakom z Kresów a także Ukraińcom, którzy myślą nad studiowaniem w Polsce.

POLITECHNIKA OPOLSKA – DOBRY WYBÓR!

Politechnika Opolska to dynamicznie rozwijająca się uczelnia techniczna o 45-letniej tradycji akademickiej i europejskim poziomie kształcenia, oferująca możliwość kształcenia na kierunkach technicznych, ekonomicznych, humanistycznych czy medycznych. Na sześciu wydziałach kształci się blisko 11 000 studentów. Nasi absolwenci uzyskują dyplom gwarantujący konkurencyjność na europejskim rynku pracy. Nowoczesne laboratoria naukowe pozwalają naukowcom i studentom m. in. symulować trzęsienia ziemi czy badać wysokie napięcia i infradźwięki. Uczelnia położona jest pięknym mieście Opolu
– zwanym Stolicą Polskiej Piosenki.

Program Erasmus – Europa stoi przed Tobą otworem

Współpracujmy z prawie 140 uczelniami europejskimi w ramach programu Erasmus. Rocznie przyjmujemy ponad 200 studentów z zagranicy, którzy kształcą się u nas w języku angielskim, podczas gdy 100 studentów Politechniki korzysta z możliwości nauki lub odbycia praktyk za granicą. Stań się jednym z nich!

Kultura i rozrywka studencka

Miasto Opole i region opolski to ośrodki o bardzo atrakcyjnej ofercie kulturalnej. Studenci mogą dołączyć do orkiestry studenckiej lub chóru akademickiego. Najbarwniejszym akcentem studenckiego życia są Piastonalia, czyli fantastyczna impreza, na czas której studenci opolskich uczelni ‘przejmują’ władzę w mieście.

Współpraca z USA

Politechnika ściśle kooperuje z amerykańskimi uczelniami oraz placówkami dyplomatycznymi. Wspólnie z Illinois State University organizujemy corocznie Polsko-Amerykańską Szkołę Letnią. Na Politechnice prężnie działa oddział studencki prestiżowej organizacji IEEE.

Współpraca z Chinami

Instytut Konfucjusza – Centrum Współpracy Polska-Chiny jako jeden z czterech ośrodków w Polsce oferuje studentom m.in. unikalną możliwość nauki języka chińskiego. Instytut prowadzi także studia podyplomowe – Biznes Międzynarodowy UE- Chiny.

Sport

Akademicki Związek Sportowy liczy 25 sekcji. Do dyspozycji studentów jest doskonale wyposażona hala sportowa z krytą
bieżnią i siłownią. Wśród najnowszych projektów inwestycyjnych jest pływalnia olimpijska, która – obok nowoczesnej hali
– wchodzi w skład największego w regionie kompleksu sportowego.

Kandydaci na studia z zagranicy

Kandydatom i studentom z zagranicy udzielamy informacji w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Wspieramy naszych zagranicznych studentów w procesie integracji, oferując m.in. możliwość udziału w letnim kursie języka polskiego.

Kierunki studiów w języku polskim

Administracja

Architektura i urbanistyka

Automatyka i robotyka

Budownictwo

Ekonomia

Elektronika i telekomunikacja

Elektrotechnika

Energetyka

Europeistyka

Fizjoterapia

Informatyka

Inżynieria bezpieczeństwa

Inżynieria chemiczna i procesowa

Inżynieria środowiska

Logistyka

Mechanika i budowa maszyn

Mechatronika

Technika rolnicza i leśna

Technologia żywności i żywienie człowieka

Turystyka i rekreacja

Wychowanie fizyczne

Zarządzanie

Zarządzanie i inżynieria produkcji

Programy w języku angielskim

Obecnie Politechnika Opolska oferuje możliwość podjęcia studiów magisterskich w języku angielskim na kierunku Fizjoterapia. W najbliższej przyszłości planujemy rozszerzenie oferty kształcenia w języku angielskim o kierunki: Informatyka( Informatics), Budownictwo (Civil Engineering), Mechanika i Budowa Maszyn (Mechanics and Machine Design), Biznes i zarządzanie (Business and Managment) i Ekonomia (Economics),

POLITECHNIKA OPOLSKA
ul. Prószkowska 76
45-758 Opole, Polska
Serdecznie zapraszamy kandydatów na studia do kontaktu z Działem Współpracy Międzynarodowej.
ul. Mikołajczyka 5, 45-271 Opole, Polska
Tel. + 48 77 449 85 12, + 48 77 449 85 14;+ 48 77 449 85 15
Email: [email protected] / [email protected] / [email protected]
Strony internetowe: www.po.opole.pl/ and www.iro.po.opole.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *