Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » „Polish Jazz Night” w Winnicy

„Polish Jazz Night” w Winnicy

Polscy muzycy jazzowi na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Winnicy wzięli udział w XXIII Międzynarodowym Festiwal Jazzowym Vinnytsia Jazzfest, który odbył się w dniach 20-22 września w Winnicy.

Impreza zaowocowała  wspaniałymi występami światowych gwiazd jazzowych, premiery i jazzowe odkrycia. W tym roku polska noc jazzowa „Polish Jazz Night” składała się z dwóch części – pierwsza to występ Michała Kobojka wraz z zespołem i chórem,  przedstawili oni projekt „Moniuszko na jazzowo” z okazji 200-lecia urodzin polskiego kompozytora oraz z występu znanej i lubianej na całym świecie gwiazdy polskiego jazzu – Krzesimira Dębskiego, któremu towarzyszył zespołół „Oleś Brothers”.

W drugiej części Polish Jazz Night pojawili się wirtuozi – Oleś Brothers, zespół braci Marcina i Bartłomieja Oleś, grających we własnym unikalnym stylu – połączeniu muzyki kameralnej, współczesnej i jazzu. Zespół Oleś Brothers wystąpił z gwiazdą polskiego jazzu Krzesimirem Dębskim z programem «Best of Jazz». Muzyczna improwizacja jazzmanów stworzyła niesamowitą atmosferę na widowni.

Konsulat Generalny RP w Winnicy, kontynuując zeszłoroczną tradycję, przygotował losowanie wśród publiczności nagród specjalnych – okolicznościowych upominków muzycznych oraz nagrody głównej, ufundowanej przez Polska Organizacja Turystyczna – voucher na pobyt w hotelu Dwór Prezydencki w Krakowie dla dwóch osób. Nagrodę główną własnoręcznie przekazał dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej Włodzimierz Szczurek.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone w niedzielę 22 września przez muzyków jazzowych Oleś Brothers warsztaty z improwizacji w jazzie, które odbyły się w ramach projektu „Śniadania jazzowe”. Z tej możliwości ,spotkania z polskimi muzykami jazzowymi skorzystało wielu młodych muzyków i wielbicieli jazzu z całej Ukrainy.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 24 września 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code