Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polak znów na papieża?

Polak znów na papieża?

Kardynał Krajewski wizytuje placówki Caritas Spes na Ukrainie. Fot. http://caritas-spes.org

We wrześniu Słowo Polskie pisało o wizycie wysłannika papieskiego kardynała Konrada Krajewskiego do Iziuma, gdzie wówczas odbywały się ekshumacje ofiar rosyjskich mordów na cywilach i ukraińskich żołnierzach.

Wówczas wysłannik i prawa ręka papieża Franciszka był dotknięty sposobem traktowania zwłok ofiar oraz dokładnośnią z którą ukraińscy eksperci prowadzili badania.

W ostatnich dniach pojawiła się kolejna ciekawa informacja na temat kardynała Krajewskiego. Watykanista John L. Allen Jr wypowiedział się, że Polak może zostać on kolejnym papieżem!

59-letni kardynał Konrad Krajewski od 9 lat jest jałmużnikiem papieskim, czyli odpowiada za działalność charytatywną papieża. Polski kapłan zasłynął m.in. z tego, że oddał swoje mieszkanie uchodźcom, czy złamał policyjne pieczęcie, by przywrócić prąd nielegalnym „lokatorom”.

Jak widać wiele go łączy z obecnym papieżem, co zauważa także Allen Junior. Watykanista twierdzi, że Krajewski „jest ulepiony z tej samej gliny” co Franciszek. Zdaniem eksperta polskie pochodzenie może mu jednak pomóc w zjednaniu sobie konserwatystów.

Watykanista zauważa, że już teraz papież Franciszek powierza kardynałowi Krajewskiemu najważniejsze zadania. Polski kapłan m.in. pojechał na odzyskane przez Ukrainę tereny z darami w imieniu Ojca Świętego.

Na miejscu kardynał pracował w kamizelce kuloodpornej, a nie w sutannie. Krajewski był obecny przy odkrywanych masowych grobach pomordowanych przez Rosjan Ukraińców i uciekał przed rosyjskim ostrzałem.

Kardynał Krajewski jest postacią lubianą w Łodzi. Często bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górą, a łodzianie mówią o nim z sympatią. Księża z Łodzi nie chcą jednak komentować tego typu doniesień.

Słowo Polskie, 2 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *