Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Polak wywalczył główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu „Ja wierzę!” w Żytomierzu

Polak wywalczył główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu „Ja wierzę!” w Żytomierzu

W drugiej połowie sierpnia w Żytomierzu odbył się Pierwszy Międzynarodowy Festiwal Piosenki dla młodzieży niepełnosprawnej „Ja wierzę!”. Sędziowie wybierali zwycięzcę wśród 20 uczestników. Walczyli młodzi wokaliści o wspaniałą nagrodę – wycieczkę do Grecji.

Ostatecznie pierwsze miejsce przypadło Szymonowi Markowskiemu – wokaliście z Polski, który po ogłoszeniu wyników zdobył się na szlachetny gest – przekazał nagrodę innej uczestniczce festiwalu z Ukrainy Tatianie. Według Szymona, dziewczyna z Ukrainy bardziej na nią zasługuje.

Festiwal „Ja wierzę!” odwiedzili przedstawiciele władz Żytomierza na czele z burmistrzem Włodzimierzem Debojem. Ostatni przywitał uczestników festiwalu oraz podziękował gościom z Polski za przybycie do odległego o 500 kilometrów od polskiej granicy miasta, położonego na kresach I Rzeczypospolitej Polskiej. W swoją kolej przedstawiciel polskiej delegacji Mirosław Satora zaprosił ukraińskich uczestników festiwalu na podobną imprezę do polskiego Ciechocina.

W następnym roku Międzynarodowy Festiwal Piosenki dla niepełnosprawnej młodzieży „Ja wierzę!” przeniesie się do nadmorskiej Odessy.

Alina Zielińska

Pamiątkowe zdjęcie pod byłym Teatrem im. Kraszewskiego (dziś Richtera)

Oraz na centralnym placu miasta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code