Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polak potrafi. Tym razem w dawnym Płoskirowie

Polak potrafi. Tym razem w dawnym Płoskirowie

W konkursie fotograficznym „Mój Chmielnicki”, przeprowadzonym z okazji Dnia Miasta, zwyciężyła Emilia Kolesnik. 17-letnia uczennica jednego z liceum d. Płoskirowa ma polskie korzenie. Emilia pochodzi z Latyczowa, gdzie jej nazwisko rodowe Szatuńska jest bardzo popularne.

Dziewczyna od trzech lat pasjonuje się fotografią. Emilia już kilkakrotnie brała udział w podobnych konkursach, ale po raz pierwszy zwyciężyła właśnie w konkursie „Mój Chmielnicki” (Patrz zdjęcie).

– Bardzo lubię fotografować zabytki oraz pejzaże. Szczególnie podoba mi się nasza centralna ulica -Płoskirowska, na której mieści się dużo pięknych kamienic. Kiedyś specjalnie przyszłam tam o 6 nad ranem by zrobić zdjęcie starówki, kiedy ta jeszcze była zupełnie pusta – opowiada uczennica z Chmielnickiego.

Emilia Kolesnik jest osobą twórczą. Oprócz robienia zdjęć, uczęszcza ona także na warsztaty teatralne przy Teatrze Dramatycznym im. Staryckiego, bierze udział w przedstawieniach na terenie miasta Chmielnicki. Aspiruje także do otrzymania Karty Polaka.

Jako nagrodę za zwycięstwo w konkursie fotograficznym „Mój Chmielnicki” Emilia otrzymała specjalny certyfikat od hotelarsko-restauracyjnego kompleksu „Południowa Brama”.

Na podstawie informacji chmielnickich mediów, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code