Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » W czasie aktywnych działań bojowych ambasador Polski i nuncjusz Apostolski – nie opuścili Kijowa

W czasie aktywnych działań bojowych ambasador Polski i nuncjusz Apostolski – nie opuścili Kijowa

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował ambasadorowi RP Bartoszowi Cichockiemu i nuncjuszowi apostolskiemu arcybiskupowi Visvaldasowi Kulbokasowi, którzy jako jedyni dyplomaci nie uciekli z Kijowa przez 99 dni rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

– Chciałbym szczególnie podziękować tym, którzy przez te wszystkie 99 dni w ogóle nie wyjeżdżali z Kijowa. To ambasador Polski Bartosz Cichocki i nuncjusz apostolski Visvaldas Kulbokas – powiedział Zełenski podczas ceremonii wręczenia listów uwierzytelniających przez nowych ambasadorów USA, Indii i Mołdawii.

Zełenski przytoczył słowa św. Jana Pawła II, że „najgorszym więzieniem byłoby serce zamknięte”.

– W ciągu tych 99 dni przekonaliśmy się na 100 procent, że wasze serca są szeroko otwarte dla Ukrainy. Tak samo zawsze będzie dla was otwarte nasze państwo – powiedział Zełenski.

Zełenski wręczył ambasadorowi Cichockiemu i arcybiskupowi Kulbokasowi ukraińskie odznaczenia państwowe.

Prezydent Ukrainy podziękował także wszystkim ambasadorom, którzy w obliczu rosyjskiej agresji maksymalnie długo pozostawali w Kijowie oraz tym, którzy szybko do niego wrócili.

Słowo Polskie za: tvp, mw, 4 czerwca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code