Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polacy z Zaporoża spotkali się w Warszawie z senator Janiną Sagatowską

Polacy z Zaporoża spotkali się w Warszawie z senator Janiną Sagatowską

Fot. Kancelaria Senatu

O działaniach na rzecz Polonii i Polaków oraz ich potrzebach 9 października rozmawiała w Senacie przewodnicząca Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą Janina Sagatowska z członkami Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II z Zaporoża na Ukrainie.

Senator Janina Sagatowska mówiła, że Senat stara się odpowiadać na potrzeby Polaków żyjących poza granicami. Co roku Kancelaria Senatu zwiększa środki na rzecz opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Polskiej im. św. Jana Pawła II działającego przy Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego w Zaporożu opowiadali o swojej działalności. Podkreślali, że tworzą małą, ale bardzo zżytą i prężnie działającą wspólnotę. Przywieźli ze sobą egzemplarze wydawanego przez siebie pisma „Zaporoska Polonika”, które jest dofinansowane przez Senat. Przewodnicząca Komisji przypomniała, że otwarty został nabór ofert na realizację zadań nad Polonią i Polakami za granicą na 2020 rok. Zachęciła do zapoznania się z zasadami składania wniosków i do starania się o te środki w tym i w kolejnych latach.

Słowo Polskie za: Senat RP, 16 października 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code