Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Polacy z Ukrainy uczestniczą w lubelskim Forum Inwestycyjno-Gospodarczym

Polacy z Ukrainy uczestniczą w lubelskim Forum Inwestycyjno-Gospodarczym

20-22 czerwca br odbył się Forum Inwestycyjno-Gospodarcze LUB-INVEST 2012 w polskim mieście Lublin.
LUB-INVEST organizowany jest w ramach projektu „Promocja Inwestycyjna Lublina” mającego na celu przedstawienie lubelskiego potencjału inwestycyjnego i ekonomicznego i jest wspaniałą okazją do zapoznania się także z profilami gospodarczymi wybranych krajów Europy Środkowo-Wschodniej: Mołdawii, Ukrainy, Białorusi, Rosji oraz Rumunii.

Na forum oprócz przedsiębiorców przyjechali politycy z Mołdawii, Rosji, Rumunii, Ukrainy i Białorusi. Wszyscy twierdzą, że – pomimo kryzysu – trzeba budować wzajemne relacje gospodarcze.
W Forum uczestniczyła także delegacja z Ukrainy: prezes Związku Przedsiębiorców Polaków Ukrainy Włodzimierz Miedzianowski, prezes Związku Polaków na Ukrainie Stanisław Kostecki, prezes Żytomierskiego Obwodowego ZPU Wiktoria Laskowska-Szczur, polonijna telewizja Sojusz TV  oraz inni przedsiębiorcy z Żytomierza, Odessy, Łucka, Lwowa, Iwano-Frankowska, przedstawiciele z Kanady i Ameryki.
Program Forum obejmował krótką część seminaryjną i indywidualne spotkania biznesowe, które stanowią doskonałą okazję dla wymiany doświadczeń i zawarcia nowych korzystnych znajomości.
Do rozmów biznesowych zasiedli m. in. przedstawiciele branż budowlanej, rolno-spożywczej, maszynowej, usługowo-handlowej i farmaceutycznej, nauki i kultury. Polityczne wsparcie w kontaktach ze Wschodem jest dla nich bardzo potrzebne.
Pan Miedzianowski stwierdził: „Uczestniczę w Forum po raz pierwszy, widzę że to okazja dla polskich i zagranicznych przedsiębiorców do wymiany doświadczeń i do nawiązywania współpracy handlowej,  która zaowocują w przyszłości nowymi projektami, otwierającymi ukryty potencjał Polski oraz Ukrainy”.


Wiktoria Laskowska-Szczur


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *