Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Polacy wstrząśnięci tragedia śmigłowca z szefem ukraińskiego MSW na pokładzie w Browarach

Polacy wstrząśnięci tragedia śmigłowca z szefem ukraińskiego MSW na pokładzie w Browarach

Fot. TK. Realna Wojna

„Moje myśli są dziś z Rodzinami i bliskimi Ofiar… Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o katastrofie śmigłowca w Browarach pod Kijowem, w wyniku której zginęło kilkanaście Osób, w tym przedstawiciele kierownictwa resortu spraw wewnętrznych Ukrainy ” – skomentował na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda.

Kondolencje złożył także szef polskiego resortu spraw wewnęrznych i administracji Mariusz Kamiński. „Jestem głęboko wstrząśnięty informacją o tragicznej śmierci ministra Denysa Monastyrskiego i dwóch innych członków kierownictwa ukraińskiego MSW” – napisał na Twitterze.

Jak poinformował komendant ukraińskiej Policji Ihor Kłymenko, w tragedii śmigłowca w Browarach zginęło łącznie 16 osób, w tym dwoje dzieci z przedszkola na który ten śmigłowiec spadł.

Wśród zabitych są m.in. szef MSW Ukrainy Denys Monastyrski, jego pierwszy zastępca Jewhenij Jenin i jeszcze jeden wiceminister spraw wewnętrznych Jurij Łubkowycz. Do szpitala trafiły 22 osoby, w tym 10 dzieci. Przyczyny tragedii są badane.

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy Denys Monastyrski i jego zastępca Jenin trzy tygodnie temu odwiedzili Polskę. 28 grudnia w Warszawie spotkali się z szefem polskiego MSWiA Mariuszem Kamińskim i wiceministrem Bartoszem Grodeckim, a także komendantem głównym policji Jarosławem Szymczykiem.

Denys Monastyrski funkcję ministra spraw wewnętrznych Ukrainy obejmował od lipca 2021 roku.

Słowo Polskie, 18 stycznia 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code