Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Polacy w dawnym Płoskirowie przygotowują się do Wielkanocy!

Polacy w dawnym Płoskirowie przygotowują się do Wielkanocy!

Zastanawiacie się, jak wspólnie z dziećmi przygotować dekoracje na Wielkanoc? Szukacie nowych oryginalnych pomysłów na  dekoracje wielkanocne?

Zapraszamy do Wspólnotowego Centrum Chmielnickiego Miejskiego Związku Polaków. Mamy pomysły jak zrobić oryginalną  palmę wielkanocną, ozdoby na wielkanocny stół, wiosenne króliczki, zajączki, kurczaczki i zielony owies.

W tym roku Święta Wielkanocne wypadają wyjątkowo wcześnie, tak więc wcześniej należy zacząć przygotowania do Wielkanocy. Tydzień przed świętami, w Niedzielę Palmową wszyscy udajemy się do kościoła z palmami. Zgodnie z tradycją przygotowujemy dekoracje świąteczne, w których dominują pisanki, kurczaczki, baranki i inne ozdoby od wieków symbolizujące Wielkanoc w naszej kulturze.

Aby tradycji stało się zadość Chmielnicki Miejski Związek Polaków zorganizował warsztaty plastyczne „Palmy i ozdoby wielkanocne”. Warsztaty odbyły się w Centrum Wspólnotowym 18 marca o godz.17.00 oraz o godz. 18.30. Podczas pierwszej części warsztatów 15-osobowa grupa dzieci wraz z rodzicami robiła własnoręcznie ozdoby wielkanocne. Podczas drugiej części wykonywane były palmy wielkanocne.

Warsztaty dla dzieci przeprowadziła pani Natalia Witiuk, która od lat prowadzi różne zajęcia z dziećmi. Na uwagę zasługuje fakt, że spotkanie miało charakter wielopokoleniowy, ponieważ oprócz dzieci, które stanowiły największą grupę, w warsztatach udział wzięły również mamy, jeden tata i babcie.

Zabawa trwała przez kilka godzin, jednak nie zniechęciło to nawet najmłodszych uczestników! Wszyscy świetnie się bawili, każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu, wykonane przez siebie dzieła, które zdobić będą domy podczas Świąt. Po zakończeniu, wszystkich uczestników warsztatów czekała gorąca herbatka oraz słodycze. Mamy nadzieję, że dla najmłodszych, oprócz zabawy, było to spotkanie, które uświadomi im jak piękne mamy tradycje i wpłynie na pielęgnowanie i kultywowanie ich w przyszłości.

Irena Medlakowska, 20.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code