Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Polacy w Chmielniku dołączyli się do uroczystości niepodległościowych

Polacy w Chmielniku dołączyli się do uroczystości niepodległościowych

14 listopada Miejski Związek Polaków im.Władysława Reymonta obchodził 103. rocznicę Święta Niepodległości Polski.

Na uroczystościach zebrała się liczna grupa osób polskiego pochodzenia, członków Związku i dzieci. Zaczęło się święto ze świątecznego przemówienia prezesa Związku Eugenii Brylant do zebranych. Potem odbyła się prezentacja dziejów wybitnych Polaków i całego narodu polskiego na rzecz odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Po prezentacji na słuchaczy czekał quiz historyczny w którym wzięła udział większość zebranych. Odśpiewanie pieśni patriotycznych – jeszcze jeden punkt programu niepodległościowego, do realizacji którego dołączyła się sporą część obecnych. Każdy dostał upominek z symboliką narodową. Po tym odbył się konkurs dziecięcego rysunku patriotycznego. Poprzez głosowanie uczestników konkursu wyróżniono trzy najlepsze prace. Autorzy dostali specjalne nagrody. Pozostali uczestnicy konkursu również dostali nagrody uczestnictwa. Specjalnym poczęstunkiem Święta byl rogal Marcjanski. Stoisko stanęło w godzinach od 10 do 15.

Projekt „Dla Niepodległości – kontynuacja” jest realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja, wspierany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za granicą 2021.

Eugenia Brylant, 15 listopada 2021 r.

1 Comment

  1. Chmielnik czy Chmielnicki tj. Płoskirów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code