Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Polacy planują rozszerzyć zakres wsparcia psychologicznego dla weteranów wojny na wschodzie Ukrainy

Polacy planują rozszerzyć zakres wsparcia psychologicznego dla weteranów wojny na wschodzie Ukrainy

Przedstawiciele polskiego MON i MSZ na Podolu badali możliwość nawiązania współpracy w zakresie wsparcia psychologicznego dla weteranów wojny na wschodzie Ukrainy.

Przedstawiciele Departamentu Współpracy Rozwojowej MSZ na czele z zastępcą dyrektora Markiem Kuberskim, Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Wojskowego Instytutu Medycznego przyjechali z roboczą wizytą do winnickiego okręgu konsularnego w celu nawiązania polsko-ukraińskiej współpracy w zakresie wsparcia psychologicznego dla weteranów wojny na wschodzie kraju z prorosyjskimi separatystami.

Podczas pobytu goście wraz z przedstawicielami Konsulatu Generalnego RP w Winnicy odbyli spotkania w Obwodowych Szpitalach Klinicznych Weteranów Wojny w Berdyczowie i w Winnicy, gdzie spotkali się z kierownikami szpitali, psychologami, weteranami oraz przedstawicielami Państwowej Służby ds. Weteranów i Uczestników operacji antyterrorystycznej.

Słowo Polskie na podstawie informacji KG RP w Winnicy, 1 lutego 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *