Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pojawił się ostatni w 2018 roku dwunasty Biuletyn Domu Polskiego w Żytomierzu

Pojawił się ostatni w 2018 roku dwunasty Biuletyn Domu Polskiego w Żytomierzu

W ostatnim w 2018 roku numerze Biuletynu Domu Polskiego w Żytomierzu przeczytamy o bieżącej działalności placówki w ostatnich miesiącach.

Artykuły o unikatowym koncercie muzyki twórcy opery polskiej – Stanisława Moniuszki pt. «Moniuszko, „Suka” i Kozak», konkursach recytatorskich – w Domu Polskim w Żytomierzu, w szkole średniej w Marianówce oraz w szkółce sobotnio-niedzielnej przy Domu Polskim w Emilczynie. Informacja o VII Igrzyskach Polonijnych dla młodzieży szkolnej, w której rywalizowało około 190 uczniów z 6 miejscowości i oczywiście o obchodach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach tej wyjątkowej rocznicy Dom Polski przy wsparciu Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zorganizował szereg imprez kulturalnych: warsztaty kulturologiczne dla młodzieży, konkursy intelektualne i plastyczne dla dzieci, uroczystości dla przedstawicieli środowiska polskiego, koncerty dla członków organizacji polskich Żytomierszczyzny.

Poza tym – relacje z imprez artystycznych, m.in. koncertu pt. „Na skrzydłach wolności” dla licznej publiczności żytomierskiej, spotkaniach dla uczniów Sobotnich Kółek Twórczych działających przy Domu Polskim, uroczystości z okazji setnej rocznicy Niepodległości Polski przeprowadzonej wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym im. H. Sienkiewicza w Malinie i innych ciekawych wydarzeniach.

>>>Biuletyn Domu Polskiego w Żytomierzu Nr 12 w wersji PDF <<<

Redakcja, 21 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code