Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Podziękowanie za pobicie studentów? 2 mlrd hrywien więcej w nowym budżecie na milicję

Podziękowanie za pobicie studentów? 2 mlrd hrywien więcej w nowym budżecie na milicję

Zdjęcie pobrano z ipress.ua

19 grudnia do Rady Najwyższej trafił nowy projekt budżetu na rok 2014. Ukraiński Gabinet Ministrów przewiduje zwiększenie minimalnego wynagrodzenia do 130 Euro, redukcję wydatków na utrzymanie armii na 800 mln hrywien, a największym zaskoczeniem dla parlamentarzystów okazało się zwiększenie wydatków na resort spraw wewnętrznych w wysokosci 2 mld hrywien.

Opozycja z oburzeniem potraktowała ten projekt budżetu i zapowiedziała blokowanie trybuny w razie próby przegłosowania ustawy w obecnym kształcie.

Przypomnimy, że 30 listopada oddział specjalny ukraińskiej milicji „Berkut” zastosował siłę wobec grupy aktywistów kijowskiego Euromajdanu, w większości studentów. Na jednym z wideo, opublikowanym na Youtube widać, że jednego z leżących na ziemi manifestantów „berkutowcy” uderzyli gumowymi kijkami aż 66 razy. Dotychczas (20 grudnia) ani jeden z kierowników milicji ani minister spraw wewnętrznych Zacharczenko nie podali się do dymisji.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code