Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Podsumowanie drugiego dnia i trzeciej nocy moskiewskiej inwazji na Ukrainę

Podsumowanie drugiego dnia i trzeciej nocy moskiewskiej inwazji na Ukrainę

Znak, pozostawiony przez rosyjskich dywersantów w Sądowej Wiszni, 30 km od polskiej granicy

W ciągu dnia 25 lutego i nocy z 25 na 26 lutego Ukraina kontynuowała walki i zdołała utrzymać wszystkie miasta obwodowe.

Straty wojsk okupacyjnych według informacji rzecznika Administracji Prezydenta Ukrainy Mychajła Podolaka stanowiły:

– w ludziach – 3500 zabitych, rannych i 200 wziętych do niewoli,

– 14 samolotów,

– 100 czołgów,

– ponad 500 samochodów opancerzonych i ciężarówek.

Potężne walki trwają w okolicach Chersonia, Odessy i Mikołajowa. Kijów – jako priorytetowy kierunek moskiewskiej „specoperacji” jest atakowany przez grupy dywersyjne, wojska desantowe, rakiety „Kaliber” i samoloty. Ukraińskie Siły Zbrojny zestrzeliły rosyjski IŁ-76 z ponad 170 rosjanami na pokładzie.

Niespokojnie jest nawet w zachodniej części kraju. Dywersanci znaczą miejsca bombardowania krzyżykami i kółkami z krzyżami i lokatorami radiowymi. Każdy kto zobaczy takie znaki jest proszony informować na 102 i gorącą linię Służby Bezpieczeństwa Ukrainy 0800 501 482. Zwyczajne zamalowanie znaków nie pomaga. Trzeba przysypywać ziemią lub zakryć je czymś.

Amerykanie zadeklarowali przekazanie Ukrainie nowoczesnych środków do zwalczania rakiet i samolotów przeciwnika. Polska dostarczyła amunicję. Ponad 10 krajów zamknęło przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów. Świat wspiera Ukrainę

Redakcja, 26 lutego 2022 r.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code