Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Podpisano Memorandum w sprawie powołania polskich oficerów łącznikowych do Wielonarodowej Grupy Koordynacyjnej

Podpisano Memorandum w sprawie powołania polskich oficerów łącznikowych do Wielonarodowej Grupy Koordynacyjnej

Fot. Internet

 1 kwietnia  zastępca naczelnika Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy generał Rodion Tymoszenko w imieniu Sił Zbrojnych Ukrainy podpisał  „Memorandum w sprawie powołania oficerów łączności Wojska Polskiego do Wielonarodowej Grupy Koordynacyjnej” z pierwszym zastępcą dowódcy Generalnego Dowództwa Rodzajów Sił Zbrojnych RP generałem Wojska Polskiego Janem Śliwką.

Generał Rodion Tymoszenko zauważył, że Polska była jednym z pierwszych krajów, które przybyły z pomocą Ukrainie w 2014 roku. Polscy instruktorzy już 7 rok z rzędu dzielą się własnym doświadczeniem  z ukraińskimi kolegami w ośrodku szkolenia jednostek. Pomimo COVID-19 strona polska nawet na jeden dzień nie zaprzestała udziału w misjach szkoleniowych na terenie Ukrainy.

– Doceniamy wkład Wojska Polskiego w zwiększenie zdolności bojowych Sił Zbrojnych Ukrainy. Nie mamy lepszych doradców na drodze do pełnej integracji z NATO. Praktyczna wiedza i doświadczenie zostały zdobyte przez ukraińskich oficerów podczas służby w LITPOLUKRBRIG.

Przybycie do Kijowa dwóch polskich oficerów łączności w celu koordynacji dwustronnych i wielostronnych projektów będzie kolejnym krokiem w celu zwiększenia gotowości Sił Zbrojnych Ukrainy do integracji ze strukturami Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Lidia Baranowska za: ukraińskie media, 8 kwietnia 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code