Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Podolanie w konkursie PATRIA NOSTRA

Podolanie w konkursie PATRIA NOSTRA

Dwie drużyny Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” wzięły udział w V edycji Konkursu Historycznego PATRIA NOSTRA.

Edycja światowa konkursu adresowana jest do młodzieży polskiej i polonijnej na całym świecie. Iryna Melnyk, Andrzej Onofrijczuk, Nazar Pyłypenko i pani Wiktoria Konowałowa wykonali pracę o powstaniu styczniowym, natomiast Ewelina Mazur, Maria Czeplaka i Elżbieta Jakowlewa wraz z Marią Kozyrska-Mazur – o pogrzebie Generała Andersa.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu krótkiej 30 sekundowej animacji komputerowej lub 45 sekundowego filmu dotyczącego najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w historii Polski. Prace konkursowe będą emitowane na telebimach reklamowych znajdujących się w miejscach publicznych w całej Polsce.

Ważnym elementem projektu Patria Nostra są wycieczki edukacyjne dla zagranicznych uczestników konkursu. W ramach dotychczasowych edycji konkursów Patria Nostra zorganizowane zostały wycieczki edukacyjne do Polski dla 232 uczniów i nauczycieli z Litwy, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Europy Zachodniej i USA.

W programie wycieczek jest kilkudniowy pobyt w Polsce oraz udział w Galach Finałowych konkursów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Ale w tym roku – wszystko jest inaczej. Gala Finałowa, na którą zaproszeni byli autorzy najlepszych prac konkursowych odbyła się w tym roku online.

Chociaż nikomu z uczestników nie udało się wyjechać do Polski ze względu na kwarantannę, dotarły do Winnicy wpaniałe nagrody dla uczestników Konkursu Patria Nostra.

Dziękujemy z całego serca organizatorom Konkursu Patria Nostra za piękne albumy, książki historyczne, gadżety dla laptopów i pendrajwy. Bardzo dziękujemy również Konsulatowi Generalnemu RP w Winnicy za dostarczenie nagród z Warszawy do Winnicy. Czekamy już na następną edycję konkursu, który pomaga nam dowiedzieć się więcej o historii Polski, i budować poczucie wspólnoty wśród młodych Polaków na Ukrainie i na całym świecie.

CRiP „Polonia”, 20 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *