Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Podolanie na obchodach Święta Niepodległości Polski w Kielcach

Podolanie na obchodach Święta Niepodległości Polski w Kielcach

11 listopada oficjalna delegacja obwodu winnickiego wzięła udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski w Kielcach.

Podczas uroczystości członkowie delegacji, wraz z zarządem województwa świętokrzyskiego i miasta Kielc, uczestniczyli we mszy świętej w intencji za Ojczyznę w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Następnie wzięli udział w marszu do pomnika Józefa Piłsudskiego i ceremonii złożenia kwiatów. Ponadto w ramach obchodów uczestniczyli w uroczystym podniesieniu flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej oraz defiladzie jednostek wojskowych.

Dzień wcześniej w ramach wizyty do polskiego województwa świętokrzyskiego oficjalna delegacja obwodu winnickiego odwiedziła Oddział Wojewódzki Instytutu Pamięci Narodowej, gdzie członkowie delegacji mieli okazję poznać jego pracę, obejrzeć pomieszczenia archiwalne i zapoznać się ze specyfiką działalności instytucji.

Obwód winnicki był reprezentowany przez dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju Regionalnego obwodowej administracji państwowej Wołodymyra Mereżka, szefa Oddziału Regionalnego Funduszu Mienia Państwowego Ukrainy w obwodzie winnickim i chmielnickim Andrija Markewicza, dyrektora generalnego komunalnego specjalistycznego przedsiębiorstwa leśnego w obwodzie winnickim „Vinoblagrolis” Anatolija Iwańca i dyrektora Archiwum Państwowego obwodu winnickiego Jurija Leguna.

Wizyta rozpoczęła się z oficjalnego spotkania z zarządem wojewódzkim, który reprezentowali marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

Lidia Baranowska za: Winnicka PAO, 18 listopada 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code