Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Podczas warszawskiego Marszu Pamięci nie zabrakło słów o Ukrainie

Podczas warszawskiego Marszu Pamięci nie zabrakło słów o Ukrainie

Fot. https://twitter.com/MarlenaMalag/status/1590801678630285313/photo/2

– Sprawa niepodległości, sprawa suwerenności jest dzisiaj kwestią nierozstrzygniętą, jest dzisiaj kwestią, którą jakby na nowo postawiono, postawiono na różne sposoby, postawiono w sposób niezwykle brutalny, bo leje się dziś krew naszego bratniego, ukraińskiego narodu – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas Marszu Pamięci w Warszawie, który w przededniu Narodowego Dnia Niepodległości przeszedł Krakowskim Przedmieściem na Plac Piłsudskiego.

Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk przypomniał, że 10 listopada przypada wigilia dnia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także 104. rocznica powrotu z niemieckiej niewoli Józefa Piłsudskiego.

Prezes Kaczyński wspomniał o trudnej drodze do tego stanu, który Polska ma dzisiaj: „Droga do sukcesu, do siły, do powagi naszego państwa, do upewnienia się, że jesteśmy i będziemy bezpieczni, niepodlegli, nie znajdziemy się pod niczyim butem. A te buty, można powiedzieć, próbują na nas nastąpić” – mówił pod pomnikiem Piłsudskiego.

Marsz Pamięci zakończył się złożeniem kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w 104. jego przyjazdu do Warszawy.

Słowo Polskie za: polskie media, 11 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code