Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » „Podaruj mi trochę słońca” – polska zbiórka charytatywna dla dzieci i młodzieży na Ukrainie

„Podaruj mi trochę słońca” – polska zbiórka charytatywna dla dzieci i młodzieży na Ukrainie

W ramach projektu Grupy Edukacyjnej Milenium Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej przeprowadzono zbiórkę charytatywną dla dzieci i młodzieży na Ukrainie pt.: „Podaruj mi trochę słońca”.

W okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Dziekan Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium dr Mykola Orlikowski, przekazał wszystkie zebrane książki Dziecięcej Bibliotece Obwodowej w Żytomierzu, Obwodowej Uniwersalnej Bibliotece Naukowej im. Olega Olżycza w Żytomierzu, dla przedszkola i Klubu rekreacyjnego dla dzieci „Tęcza” w Żytomierzu oraz Rejonowemu Kulturalno-Oświatowemu Związkowi Polaków im. Władysława Reymonta w Choroszewie.

Podczas akcji charytatywnej zbierano nie tylko książki, ale także odzież i zabawki. Wszystko przekazane zostało bezpośrednio do Żytomierskiego Obwodowego Domu Dziecka dla sierot i dzieci pozostawionych bez opieki rodziców.
Bardzo cieszyły się  prezentami z Polski dzieci Klubu rekreacyjnego dla dzieci „Tęcza”.

„We współpracy ze Studenckim Klubem Polskim udało się nam rozpocząć naukę języka polskiego dla dzieci w wieku 1,5-5 lat. I możemy już pokazać nawet, czego się nauczyły. Wszystko co otrzymałyśmy, zostanie umieszczone w szafie i będzie na co dzień wykorzystane przez nauczyciela na zajęć językowych” – mówi dyrektor Klubu rekreacyjnego dla dzieci „Tęcza” Olena Fesiuk.

Podczas każdego spotkania pan Dziekan opowiadał o Szkole Wyższej Milenium, jak odbywała się akcja „Podaruj mi trochę słońca”, a także zapraszał wszystkich do współpracy.

„Ja starałem się przekazać nie tylko książki, zabawki, odzież, jakie nam udało się zebrać w czasie akcji, a najpierw atmosferę, emocję, z jakimi  to robiliśmy. Myślę, że mi to udało się. Odczuwam, że ta pomoc jest bardzo potrzebna i aktualna. Może będę w przyszłości realizowane i inne projekty” – mówił dziekan WZ Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium dr Mykola Orlykovskyi.

W ramach pobytu dziekana Wydziału Zamiejscowego w Wągrowcu Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium została podpisana Umowa o współpracy, rozwoju relacji naukowych i dydaktycznych pomiędzy GSW Milenium a Żytomierskim Uniwersytetem Państwowym im. Iwana Franki. Umowa potwierdziła na piśmie podjęte już wcześniej działania na rzeczy współpracy polsko-ukraińskiej pomiędzy uczelniami. P.o Rektora – dr Andrij Szewczuk podkreślił znaczenie zawartej umowy z Rektorem GSW Milenium dr Hubertem Paluchem, dla uczelni to ogromna szansa na wymianę doświadczeń na płaszczyźnie naukowej jak i dydaktycznej, a dla młodzieży ukraińskiej większe szanse na mobilność edukacyjną w UE.

Walentyna Jusupowa, http://www.1.zt.ua, 07.01.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code