Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Pod Ułanowem odsłonięto pomnik poległym ukraińskiemu oraz amerykańskiemu pilotowi

Pod Ułanowem odsłonięto pomnik poległym ukraińskiemu oraz amerykańskiemu pilotowi

15 października w okolicach miejsca, gdzie roku temu rozbił się samolot Su-27UB z dwoma lotnikami na pokładzie, odsłonięto pomnik, upamiętniający pułkownika Iwana Petrenkę oraz podpułkownika Seta Neringa.

16 października 2018 roku w trakcie ćwiczeń „Czyste Niebo”, które odbywały się na terenie obwodu winnickiego, ćwiczebno-bojowy samolot Su-27 spadł na pole w okolicach miejscowości Ułanów w rejonie chmielnickim obwodu winnickiego. Obydwaj piloci zginęli na miejscu.

Rok później na uroczystość upamiętnienia poległych ukraińskiego oraz amerykańskiego pilotów przybyli delegacja z USA na czele z dowódcą lotnictwa gwardii Narodowej Kalifornii generałem majorem Gregorym Jonesem, dowódca Powietrznych Sił Ukrainy gen. Serhij Drozdow na czele ukraińskiej delegacji ZSU, przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych na czele z nowym szefem Winnickiej Państwowej Administracji Obwodowej Władysławem Skalskim, duchowieństwo oraz mieszkańcy Ułanowskiej hromady.

Słowo Polskie, fot. UNN, 17 października 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code