Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Pociągiem z Warszawy do Rawy Ruskiej po torze europejskim. Już wkrótce!

Pociągiem z Warszawy do Rawy Ruskiej po torze europejskim. Już wkrótce!

Stacja Rawa Ruska za czasów austriackich i II RP. Źródło: https://polska-org.pl/8530600,foto.html

Nowy tor, którym ruszy połączenie kolejowe Warszawa-Rawa Ruska, ma być gotowy do 24 sierpnia – poinformował 9 sierpnia zastępca przewodniczącego Lwowskiej Obwodowej Administracji Jurij Buczko.

Rawa Ruska to niewielkie miasteczko z pięknym ratuszem na pograniczu polsko-ukraińskim. Wcześniej z prężnie działającym ruchem kolejowym. Obecnie kursują tylko dwa pociągi do Lwowa i jeden do Sokala.

Nowe stare połączenie kolejowe z Polską będzie prowadziło europejskim torem do pobliskiego przejścia granicznego. Pasażerowie jadący z Polski po odprawie będą mogli jechać dalej do Lwowa – zaznaczył przedstawiciel administracji na briefingu w Centrum Medialnym Ukraina-Lwów.

Obecnie trwają prace remontowe na dworcu kolejowym w Rawie Ruskiej. Nowe rozwiązanie logistyczne pozwoli rozluźnić przejścia samochodowe i zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko.

Przypomnimy, że tory europejskie mają rozstaw szyn 1435 mm, ukraińskie jako posowieckie – 1520 mm.

Jako innowacyjne rozwiązanie planuje się dostawić dodatkową szynę żeby jednocześnie z ruchem „starych” wagonów mogły poruszać się nowe z europejskim rozstawem osi.

Słowo Polskie, fot. https://polska-org.pl/8530600,foto.html, 14 sierpnia 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code