Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Po raz dziewiąty na rehabilitację do Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego „Dobry Brat” w Polsce wyjechali ukraińscy żołnierze

Po raz dziewiąty na rehabilitację do Centrum Rehabilitacyjno-Rekreacyjnego „Dobry Brat” w Polsce wyjechali ukraińscy żołnierze

2 marca do centrum rehabilitacyjnego „Dobry Brat” w Osiecku (Polska) wyjechało 25 ukraińskich żołnierzy, potrzebujących rehabilitacji po odniesionych ranach w czasie walk na wschodzie Ukrainy.

To już dziewiąty wyjazd ukraińskich wojskowych do Polski. Rehabilitacja potrwa 21 dzień. Łącznie w przeciągu czterech lat na leczenie do Centrum wyjechało 220 osób.

Ten wyjazd i konsultację wysoko wykwalifikowanych lekarzy został zrealizowany dzięki Ukraino-Polskiemu programowi rehabilitacji i leczenia, opracowanemu przez fundusz charytatywny „Dobry brat”.

Centrum rehabilitacyjne w Osiecku specjalizuje się głównie w leczeniu dysfunkcji narządów wzroku i słuchu, rehabilitacji osób na wózkach inwalidzkich, chorobach układu pokarmowego, oddechowego, krążenia, moczowo-płciowego, chorobach reumatycznych, neurologicznych, psychicznych, upośledzeniu umysłowym, chorobach wątroby i trzustki.

W lutym bieżącego roku za pomoc w rehabilitacji ukraińskich żołnierzy dowództwo ukraińskiej Gwardii Narodowej wręczyło honorową odznakę „Za współpracę” współwłaścicielowi polskiego ośrodka rehabilitacyjnego „Dobry Brat” Mariuszowi Markowskiemu.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji Facebook, 07.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code