Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Po doświadczenie do zachodnich partnerów

Po doświadczenie do zachodnich partnerów

W dniach 26-28 lutego przedstawiciele podolskich Winnicy oraz Żmerynki gościli w polskim Sędziszowie Małopolskim na zaproszenie lokalnych władz.

Na mocy podpisanej między Żmerynką a Sędziszowem umowy partnerskiej goście z obwodu winnickiego mieli okazję po raz kolejny zapoznać się z polskim doświadczeniem w dziedzinie samorządności, walki z sytuacjami kryzysowymi, opieki socjalnej, wsparcia małego i średniego biznesu oraz zagospodarowania terenów gminnych.

Ważnym elementem wizyty stały się obchody 535 rocznicy nadania Sędziszowowi praw miejskich. W trakcie uroczystej sesji Rady Miasta, która odbyła się w miejscowym budynku kultury po raz trzeci nadano kilku zasłużonym mieszkańcom gminy (w tym pośmiertnie) tytuł „Zasłużony dla Ziemi Sędziszowskiej”.

Podolanie poznawali, jak w gminie Sędziszów działają: Ochotnicze Straże Pożarne, placówki edukacyjne, Gminny Ośrodek Sportowy oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Interesowało ich także, jak Polacy pozyskują środki na rozwój terytoriów gminnych, przygotowują wnioski na udział w programach krajowych i unijnych oraz wspierają rozwój małego i średniego biznesu.

Znaczący wkład w dobrze zorganizowany pobyt gości ze Żmerynki i Winnicy wnieśli pracownicy Urzędu Miasta, osobiście burmistrz Sędziszowa Bogusław Kmieć oraz Winnickie Centrum Rozwoju Lokalnej Samorządności.

Słowo Polskie, 01.03.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code