Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » „Płomień Braterstwa” w Warszawie okiem kamery Tadeusza Krząstka

„Płomień Braterstwa” w Warszawie okiem kamery Tadeusza Krząstka

Wicepremier ds. europejskiej i euroatlantyckiej integracji Ukrainy Olha Stefaniszyna wzieła udział w uroczystościach ku czci pamięci i odwagi sojuszników Polski w wojnie z bolszewizmem 1920 roku – oficerów i żołnierzy Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej, pochowanych na Wolskim cmentarzu prawosławnym w Warszawie, które odbyły się ramach inicjatywy ukraińskiego Płastu i polskich harcerzy –  „Płomień Braterstwa”.

Uroczystości odbyły się 14 sierpnia 2020 roku równocześnie w ponad 30 miejscach spoczynku żołnierzy URL na terenie Polski i Ukrainy.

Największe odbyły w Warszawie na Cmentarzu Prawosławnym na Woli, w Krakowie (Cmentarz Rakowicki), w Łodzi (Cmentarz na Dołach), we Wrocławiu (Cmentarz Osobowicki), w Lublinie (Cmentarz Prawosławny przy ul. Lipowej), w Kaliszu (cmentarze wojenne w Szczypiornie i Majkowie), w Wadowicach (Cmentarz Wojskowy) i w Tarnowie.

Udział w tych ceremoniach brali harcerze i płastuni, członkowie lokalnych społeczności, przedstawiciele władz samorządowych, wspólnot religijnych, przedstawicieli mediów i wszystkich, którzy chcieli oddać hołd ukraińskim bohaterom wojny 1920 r.

Słowo Polskie, fot. Tadeusz Krząstek, 18 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code