Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Piękna szopka oraz spotkanie opłatkowe braci zakonnych franciszkanów w Połonnem

Piękna szopka oraz spotkanie opłatkowe braci zakonnych franciszkanów w Połonnem

Ponad 30 księży oraz braci zakonnych franciszkanów z Kustodii Św. Michała Archanioła zebrali się w kościele Św. Anny w Połonnem na zorganizowanym przez episkopat spotkaniu opłatkowym. Mszę celebrowali biskup ordynariusz kamieniecki Leon Dubrawski oraz biskup pomocniczy kijowsko-żytomierski Stanisław Szyrokoradiuk. Jak i inne podobne spotkania, to w Połonnem odbyło się w atmosferze, towarzyszącej wielkiemu Świętu Narodzenia Pańskiego i posłużyło okazją, by bracia zakonni mogli spotkać się i omówić wspólne problemy.

Wszyscy chętni w okresie świąt bożonarodzeniowych mogą wpaść do kościoła Św. Anny w Połonnem, by zobaczyć piękną kolorową szopkę, przygotowaną przy pomocy parafian pod czułym okiem proboszcza.

Połonne wabi turystów także i bardzo bogatą historią, nierozerwalnie związaną z historią Rzeczypospolitej. Tutaj, na pograniczu Wołynia stacjonował Edmund Różycki w czasie Powstania Styczniowego a w 1761 gościł na miejscowym zamku ostatni polski król Stanisław August Poniatowski.

ZPU m. Chmielnicki

Zdjęcia z Połonnego

{morfeo 253}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code