Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Piłkarskie emocje w seminarium Gródka Podolskiego

Piłkarskie emocje w seminarium Gródka Podolskiego

Wyższe Seminarium Duchowne p. w. Świętego Ducha w Gródku Podolskim w dniu 10 maja gościło piłkarzy i kibiców z siedmiu parafii obwodu chmielnickiego w ramach mini turnieju piłki nożnej pod patronatem św. Jana Pawła II.

W turnieju wzięły udział drużyny: „Katedra” (Kamieniec-Podolski), „Fortes” (Chmielnicki-Rakowo), „Fraternitas” (Szepietówka), „Syjon” (Chmielnicki-Wystawka), „Dawid” (Manikowce), „ks. Władysław Wanags” (Gródek), „Kairos” (Pisarówka) oraz „WSD” (Wyższe Seminarium Duchowne, Gródek).

Walka o trzecie miejsce toczyła się między drużynami z Gródka – „WSD” i „ks. Władysław Wanags” i skończyła się z wynikiem 4-4. Po rozegraniu serii rzutów karnych przewagę zdobyli piłkarze z drużyny parafialnej. Seminarzyści zaś złożyli rywalom gratulacje.

Najciekawszą grą turnieju był finał, w którym spotkały się „Katedra” і „Fraternitas”. Ciężko było ustalić zwycięzcę. Chłopcy z Szepietówki ciągle wyprzedzali ale kamieńczanie od razu strzelali bramkę. Ten wyjątkowo ciekawy pojedynek skończył się zwycięstwem drużyny „Fraternitas” z wynikiem 7-5.

Po meczu finałowym na wszystkich uczestników czekał wspólny posiłek w Seminarium Duchowym. Najważniejszą jednak częścią spotkania tego dnia stała się Msza Święta, podczas której o. Denis Flik przypomniał, że celem turnieju jest nie tylko gra w piłkę nożną, lecz uwielbienie w taki sposób Pana Boga. Na zakończenie Liturgii obecni zwrócili się słowami litania do patrona turnieju – św. Jana Pawła II oraz uszanowali jego relikwie.

Po odznaczeniu drużyn o. Oleg Żaruk, główny organizator, podziękował piłkarzom i kibicom za udział w zawodach i zaprosił na kolejne turnieje. A po krótkiej wspólnej modlitwie pobłogosławił na szczęśliwa drogę do domu.

Na podstawie informacji Mirosława Wojciechowskiego (CREDO), bwp
Zdjęcia Roman Kanoniszen

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *