Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Pierwszy wielonarodowy strzelecki trening w LITPOLUKRBRIG

Pierwszy wielonarodowy strzelecki trening w LITPOLUKRBRIG

Dzisiaj w Lublinie na strzelnicy wojskowej żołnierze trzech państw Litwy, Polski i Ukrainy realizowali wspólne szkolenie ogniowe z broni osobistej.

Po raz pierwszy żołnierze litewscy, polscy i ukraińscy zebrali się wspólnie na  strzelnicy, aby wziąć udział w szkoleniu ogniowym z broni osobistej. Przed szkoleniem zakończonym egzaminem żołnierze LITPOLUKRBRIG zostali zapoznani ze specyfikacją pistoletu wojskowego, z którego odbyło się strzelanie.

„Szkolenie ogniowe jest bardzo istotnym elementem w funkcjonowaniu każdej Brygady, a tym bardziej jednostki międzynarodowej jaką jest LITPOLUKRBRIG. To naprawdę ważny moment dla nas, ponieważ zapoczątkowaliśmy wielonarodowe strzelanie i co kwartał, cyklicznie będziemy je realizować. Cały czas szkolimy się  i doskonalimy swoje umiejętności  być móc przekazać  zdobytą  wiedzę i doświadczenia naszym jednostkom afiliowanym poszczególnych państw, a także aby być gotowym do prowadzenia ewentualnych, przyszłych operacji ”- zaznaczył pułkownik Michał MAŁYSKA, Szef Sztabu LITPOLUKRBRIG.

Strzelnica wypełniła się żołnierzami trzech krajów  w pełnym bojowym rynsztunku. Kwestie bezpieczeństwa oraz organizacji zajęć zostały omówione. Żołnierze uczestniczący czekają,  aż padnie komenda do rozpoczęcia strzelania.

,,Możliwość strzelania z rożnymi nacjami jest ciekawym doświadczeniem i daje możliwości wymiany doświadczeń oraz umiejętności pomiędzy żołnierzami zarówno  z Ukrainy jak i z Polski. Szkolimy się, aby doskonalić swoje umiejętności strzeleckie  i pogłębiać wiedzę, która może być potrzebna w realizacji przyszłych zadań.” – skomentował kpt. Linas MASIULIS, oficer S-4.

Zajęcia dobiegły końca,  omówiono najczęściej popełnianie błędy i wymieniono spostrzeżenia. Cel szkoleniowy osiągnięty, wysoka skuteczność strzelecka zdumiewająca i pierwszy międzynarodowy trening strzelecki zakończony.

Pułkownik Dmytro BRATISHKO, Dowódca LITPOLUKRBRIG podsumował – „LITPOLUKRBRIG to wyjątkowy projekt. Każdego dnia mamy okazję wymieniać doświadczenia między poszczególnymi armiami krajów NATO, aby pogłębiać naszą wiedzę i umiejętności. Dzisiaj cały personel litewski, polski i ukraiński uczestniczy we wspólnym szkoleniu z broni i umiejętności strzeleckich. Całość wsparcia szkolenia strzeleckiego została zapewniona przez stronę polską. Ministerstwo Obrony Narodowej RP wydało decyzję zezwalającą na wyposażenie oficerów litewskich i ukraińskich w broń na potrzeby szkolenia. Cieszymy się z doskonałej współpracy i wsparcia Ministerstwa Obrony Narodowej RP udzielanego LITPOLUKRBRIG. Jesteśmy gotowi realizować nasz wspólny cel i kontynuować szkolenie na poczet przyszłych operacji”.

JESTEŚMY ZJEDNOCZENI DLA POKOJU i JESTEŚMY SILNIEJSI RAZEM!

Słowo Polskie za: LITPOLUKRBRIG, 16 maja 2020 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code