Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Pierwszy odpust w nowym winnickim kościele

Pierwszy odpust w nowym winnickim kościele

W Winnicy katolicy z parafii Ducha Świętego oraz liczni goście zebrali się o 11 godzinie na Mszy odpustowej w nowo wybudowanym kościele w dzielnicy Wiszenka. Ta nowa świątynia rzymskokatolicka może zmieścić jednocześnie blisko tysiąca wiernych a zarządza nią energiczny ksiądz Sergiusz Tobert, pochodzący z Żytomierszczyzny.

Niedzielną mszę celebrował ks. Tomasz, który pełni posługę duszpasterską jako wikary. W kazaniu ksiądz Tomasz wspomniał, że Jezus nie tylko założył Kościół, ale również powierzył go opiece Ducha po swoim zmartwychwstaniu.

Parafię Ducha Świętego w Winnicy erygował biskup Jan Olszański w 2000 roku. Budowę świątyni rozpoczęli ks. Władysław Chałupiak oraz ks. Stanisław Szyszkowski. Przez długie lata wierni modlili się w niewielkiej kaplicy przy placu budowy. Prace znacznie ruszyły do przodu po tym, jak proboszczem na Wiszence został ks. Sergiusz Tobert. Dwa lata temu wierni wzięli udział w pierwszej Mszy w dolnym kościele a 4 czerwca 2017 roku odbyła się pierwsza uroczystość odpustowa w górnym kościele, który na dzień dzisiejszy jest największym kościołem rzymskokatolickim w stolicy Podola.

Do parafii Ducha Świętego w Winnicy należą wierni z dzielnicy Wiszenka, Pirogowo, wsi Ahronomiczne i Medweże Wuszko.

Słowo Polskie, 04.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code