Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pierwsza pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium w Berdyczowie

Pierwsza pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium w Berdyczowie

Zdjęcie pobrano z credo-ua.org15 marca do Berdyczowa przybyła pierwsza pielgrzymka mężczyzn do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Około 70 mężczyzn z Żytomierza, Kijowa, Fastowa, Worzla, Szepietówki, Poninek, Berdyczowa, Hryszkowiec, Doniecka i dawnego Płoskirowa w przeciągu dwóch dni uczestniczyli w rekolekcjach i spotkaniach z duchowieństwem w słynnym Sanktuarium Maryjnym w Berdyczowie.

Podczas pielgrzymki odbyła się konferencja „Św. Józef – wzór do naśladowania”, moderowana przez o. Olega Kondratiuka OCD, a także uroczysta Msza Święta, celebrowana przez o. Benedykta Świderskiego OFM z Szepietówki. Kazanie wygłosił organizator pielgrzymki o. Oleg Sartakow, odpowiedzialny w diecezji kijowsko-żytomierskiej za ruch „Światło – Życie”.

Po wspólnym obiedzie ksiądz Oleg przedstawił przybyłym mężczyznom historię i duchowość bractw Św. Józefa. Następnie uczestnicy mogli podzielić się wrażeniami z lekcji, omawiając również perspektywy rozwoju podobnych bractw we własnym środowisku.

Na zakończenie pielgrzymki odbyło się ogólne spotkanie podsumowujące, podczas którego określono plany dalszego rozwoju pracy duszpasterskiej wśród mężczyzn rzymskokatolików na terenie Ukrainy.

Uczestnicy marcowej pielgrzymki do Berdyczowa podkreślali, że takie spotkania tworzą wyjątkowe warunki dla rozwoju ich chrześcijańskiej tożsamości i są gotowi nadal brać udział w podobnych przedsięwzięciach.

CREDO, opracowanie Irena Rudnicka, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code