Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Pierwszą nagrodę na najpiękniejszą kartkę świąteczną otrzymała Karina z obwodu winnickiego

Pierwszą nagrodę na najpiękniejszą kartkę świąteczną otrzymała Karina z obwodu winnickiego

Przed Bożym Narodzeniem Wydział Konsularny i Polonii w Kijowie we współpracy z Konsulatami Generalnymi RP we Lwowie, Odessie, Łucku, Winnicy i Charkowie po raz kolejny zorganizował konkurs dla dzieci na świąteczną kartkę.

Tym razem – ze względu na sytuację epidemiczną – konkurs miał charakter wyłącznie elektroniczny. Tradycyjnie otrzymaliśmy kilkaset wspaniałych prac z całej Ukrainy. Jury pod przewodnictwem amb. Bartosza Cichockiego stanęło przed bardzo trudnym zadaniem.

Ostatecznie zdecydowano o przyznaniu pierwszej nagrody 13-letniej Karinie z Koziatyna. Ta kartka zostanie wysłana Pierwszym Damom Rzeczypospolitej i Ukrainy, pani Agacie Kornhauser-Dudzie i pani Ołenie Zełenskiej.

Drugą nagrodę otrzymała 10-letnia Złata z Iwano-Frankiwska. Ta kartka trafi do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy i Pana Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Trzy prace uhonorowano trzecimi nagrodami: 10-letniej Marty z Iwano-Frankiwska, 14-letniej Lilii z Mościsk oraz 7-letniej Wiki z Odessy. Te kartki trafią do najważniejszych polityków w Polsce i na Ukrainie, którzy aktywnie rozwijają współpracę między naszymi państwami, oraz ambasadorom akredytowanym na Ukrainie.

Pięć prac otrzymało równorzędne wyróżnienia: 10-letniej Angeliny z Iwano-Frankiwska, 11-letniej Iriny z Korostenia, 13-letniego Nazara z Iwano-Frankiwska, 9-letniego Ołeha z Borysławia i 14-letniej Elżbiety z Zaporoża.

Wszystkim młodym artystom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Słowo Polskie za: Ambasada RP w Kijowie, 28 grudnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code