Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pielgrzymki do sanktuarium w Berdyczowie odbywają się nie zważając na epidemię

Pielgrzymki do sanktuarium w Berdyczowie odbywają się nie zważając na epidemię

Pielgrzymi z Ostroga w Berdyczowie. Fot. kmc.media

Z powodu kwarantanny tegoroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Berdyczowskiej odbyły się  z ograniczoną liczbą pielgrzymów.

Ojcowie karmelici bosi, którzy opiekują się ogólnoukraińskim sanktuarium w Berdyczowie, zwrócili się do wiernych Ukrainy z propozycją zorganizowania w lipcu pielgrzymki parafialnej do Matki Bożej.

25 lipca 2020 roku do sanktuarium przybyły  niektóre grupy pielgrzymów z różnych parafii Ukrainy. Dla nich wszystkich karmelici bosi sporządzili harmonogram Mszy świętych, aby umożliwić przestrzeganie wszystkich ograniczeń kwarantanny, obowiązujących nadal.

Jako pierwsi tego dnia do Maryi przybyli pielgrzymi z parafii św. Zofii z Żytomierza wraz ze swoim proboszczem ks. Witalijem Bezszkurym oraz wierni z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z Ostrorogu z proboszczem ks. Waldemarem Szlachtą. Bracia karmelici bosi spotkali i powitali pielgrzymów. Następnie w świątyni odbyło się wystawienie Najświętszego Sakramentu i Msza święta, której przewodniczył  ks. Witalij Bezszkury. Wygłosił również homilię.

Kolejni do Berdyczowa przybyli pielgrzymi z parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Irpenia wraz z proboszczem Tadeuszem Wołosem SCJ i parafii św. Jana z Dukli z Żytomierza na czele z ks. Paschalisem Riabcewiczem OFM.

Również tego dnia do Berdyczowa przybyli przedstawiciele  parafii błogosławionego Honorata Koźmińskiego z Korostenia z proboszczem ks. Wiaczesławem Koniewskim.

Jako ostatni odwiedzili w ten radosny dzień Berdyczowską Madonnę pielgrzymi na rowerach z Żytomierza (odpowiedzialny kapłan o.Paweł Jurkowski SAC i pracownicy ambasady Chorwacji na Ukrainie wraz z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Chorwacji na Ukrainie Anicą Jamic.

W ciągu dnia wszyscy pielgrzymi mieli czas na osobistą modlitwę w pobliżu ikony, spowiedź, zwiedzanie sanktuarium, a także wizytę do współczesnego muzeum angielskiego pisarza o polskich korzeniach Josepha Conrada.

Wszyscy wierni mieli możliwość przyjęcia świętego szkaplerza.

Lidia Baranowska za: Maksym Żeleźnicki, kmc. media, 1 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *