Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Pielgrzymka rowerowa do Wielkich Mostów

Pielgrzymka rowerowa do Wielkich Mostów

Wiadomość, że od 13 czerwca relikwie św. Antoniego z Padwy znajdują się w rzymskokatolickiej świątyni Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielkich Mostach niedaleko Lwowa, wywołała duchową potrzebę pomodlić się i uczcić tego osławionego Świętego.

20 czerwca dzieci i młodzież z parafii Zesłania Ducha Świętego w Czerwonogrodzie, udały się na pielgrzymkę do św. Antoniego w Wielkich Mostach.

Po pokonaniu 24 km spotkaliśmy się z  o. Igorem – proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Wielkich Mostach. Poinformował, że jesteśmy pierwszymi pielgrzymami w tym miejscu i powiedział, że każdy obrót naszego kół, każdy wysiłek jest rodzajem modlitwy. Wzięliśmy udział we Mszy Świętej, modliliśmy się do św. Antoniego w naszych potrzebach.

Ks. Igor dzielił się swoją historią o powrocie figury św. Antoniego do kościoła, o tym jak Św. Antoni wysłuchał jego prośby i pomógł odbudować świątynię, która była w opłakanym stanie (najpierw pomieszczenie kościoła władze radzieckie wykorzystywały jako kino, a później zamieniły go w piekarnię).

Proboszcz świątyni poczęstował nas herbatą i ciastkami i po zjedzeniu kanapek wróciliśmy do domu.

Triumfalnie wracając do Czerwonogrodu, nie przestraszyła nas ani czarna chmura, ani odgłosy gromu. Nawet fakt, że kilka metrów nie zdążyliśmy dojechać do domu, jak zastała nas straszna ulewa, spotkaliśmy z entuzjazmem i bez żadnego szemrania.

Św. Antoni – módl się za nami!

Lidia Baranowska za: kmc.media, 29 czerwca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code