Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pielgrzymka pracowników służby zdrowia do Sanktuarium w Berdyczowie

Pielgrzymka pracowników służby zdrowia do Sanktuarium w Berdyczowie

20 października odbyła się tradycyjna pielgrzymka pracowników ukraińskiej służby zdrowia do sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie.

Okazją do spotkania był okres wspomnienia liturgicznego św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem lekarzy. Pomysłodawcą i organizatorem tej pielgrzymki jest biskup ordynariusz diecezji łuckiej Witalij Skomarowski.

Pielgrzymka rozpoczęła się od rejestracji i przedstawienia uczestników, którzy przybyli z różnych miast Ukrainy. Do Berdyczowa przyjechało ponad 80 pielgrzymów z Kijowa, Chmielnickiego, Chmielnika, Żytomierza, Korostyszewa i Popielni. Do pielgrzymki dołączyli również pracownicy służby zdrowia z Berdyczowa.  W tym roku konferencję  poprowadziła  przedstawicielka fundacji charytatywnej „Misja na Ukrainę” Ołena Danyluk. W swoim przemówieniu opowiedziała obecnym o tej organizacji.

„Misja na Ukrainę” to międzynarodowa fundacja charytatywna, która pomaga najbardziej wrażliwym warstwom ludności: kobietom z niechciąną ciążą, niepełnosprawnym dzieciom.

Konferecja zakończyła się Mszą św., celebrowaną przez biskupa Witalija Skomarowskiego, w koncelebransie o. Rafała Myszkowskiego – proboszcza sanktuarium berdyczowskiego. Po Mszy św. Wierni wspólnie odmówili różaniec.

Pod koniec na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez wspólnotę „Kościół Domowy”.

Lidia Baranowska na podstawie informacji Maksyma Żeleznickiego, kmc.media, 27 października 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code