Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Pielgrzymka ministrantów do Berdyczowa

Pielgrzymka ministrantów do Berdyczowa

Fot. kmc.media

15 maja do Ogólnoukraińskiego Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Berdyczowie przybyło z pielgrzymką około 40 ministrantów z Kijowa, Żytomierza, Korostyszewa, Lubaru,  Irpienia i Perszotraweńska.

Do młodzieży z innych miast dołączyli przedstawiciele berdyczowskich i okolicznych parafii.

Odpowiedzialnymi za organizację tej pielgrzymki byli ks. Igor Skomarowski oraz seminarzyści Wyższego Seminarium Duchownego Najświętszego Serca Pana Jezusa z Worzela. Z powodu ograniczeń kwarantanny, w pielgrzymce mogli wziąć udział ministranci, którzy już skończyli dwanaście lat.

Centralną częścią pielgrzymki była Msza święta, której przewodniczył ks. Igor Skomarowski, w koncelebrze z księżmi, którzy przybyli na pielgrzymkę wraz z ministrantami.

„Przyjaciele są podobnie myślącymi ludźmi. Przyjaciel to ktoś, komu możesz całkowicie zaufać; to ktoś, kogo szanujesz i który szanuje cię nie z powodu zasług, ale z powodu pokrewieństwa dusz… Jezus jest dla nas najlepszym przykładem prawdziwego przyjaciela, ponieważ oddał swoje życie za przyjaciół. Każdy może stać się jego przyjacielem, pokładając w nim nadzieję  jako w swoim osobistym Zbawicielu – narodziwszy się na nowo i mając w nim nowe życie”, – powiedział ks. Igor.

Po zakończeniu Mszy świętej uczestnicy zostali podzieleni  na cztery koła biblijne. Podczas pracy w grupach uczestnicy zastanawiali się nad fragmentem Ewangelii św. Jana. Po pracy w grupach, uczestnicy mieli przerwę na lunch, a na zakończenie spotkania, ministranci wzięli udział w ciekawych konkursach i zabawach integracyjnych przygotowanych dla nich przez organizatorów.

Lidia Baranowska za: Maksym Żeleznicki, KMC, 22 maja 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code