Jesteś tutaj: Home » Без рубрики » Pielgrzymka lekarzy i chorych do Sanktuarium Matki Bożej w Tartakowie

Pielgrzymka lekarzy i chorych do Sanktuarium Matki Bożej w Tartakowie

Fot. kmc

Cudowna ikona Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Tartakowie zgromadziła wielu pielgrzymów, m.in. lekarzy szpitala zakaźnego, szpitala psychiatrycznego, części medycznej Uniwersytetu MSW oraz studentów medycyny.

Podczas modlitwy różańcowej i nabożeństwa kierowano prośby o uzdrowienie chorych. W podobny sposób jak w Sanktuarium w Lourdes, arcybiskup błogosławił każdego Najświętszym Sakramentem.

W homilii arcybiskup Mieczysław Mokrzycki przytoczył przemówienie św. Jana Pawła II do chorych, w którym powiedział, że „lekarz naśladując Chrystusa idzie leczyć, idzie wszędzie i robi  wszystko, co w jego mocy”. Właśnie tego doświadczyliśmy w czasie pandemii, kiedy tylko lekarze i kapelani mieli dostęp do chorych, niosąc im pomoc i ucieszenie.
Arcybiskup udzielił sakramentu namaszczenia chorych. Młodzież z Czerwonogradu przedstawiła program teatralny. Pielgrzymka lekarzy i chorych, odbywająca się w pierwszą sobotę lipca, nabiera rozpędu. Wspólna agapa zgromadziła pielgrzymów na plebanii od niedawna  zwróconej parafii. Pielgrzymi wrócili do domu z poświęconymi, zgodnie z długą tradycją sanktuarium przed cudowną ikoną Matki Bożej, wodą i winem.

Lidia Baranowska za: kmc, 12 lipca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code